Je nám ctí oznámit jednoho z prvních bílých raperů, který se proslavil po celém světě, herce, zpěváka, tanečníka Vanillu Ice, který 15.6.2024 exkluzivně vystoupí v Ostravě, jako hlavní hvězda TOP festivalu, konajícího se v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Vanilla Ice, rodným jménem Robert Matthew Van Winkle, je americký rapper, herec a televizní osobnost, který se proslavil zejména svým hitem „Ice Ice Baby“ z roku 1990.

Kdo je Vanilla Ice?

První rapový hit na vrcholu hitparád: Vanilla Ice se stal prvním rapperem, jehož singl „Ice Ice Baby“ dosáhl prvního místa v Billboard Hot 100. Tato skladba, která využívá samply z písně „Under Pressure“ od Queen a Davida Bowieho, mu zajistila celosvětový úspěch.

Motokrosový šampion před hudební kariérou: Předtím, než se Vanilla Ice věnoval hudbě, byl vášnivým motokrosovým závodníkem. Vyhrál několik šampionátů a až vážná nehoda mu zabránila v pokračování v tomto sportu.

Filmová a televizní kariéra: Vanilla Ice se objevil v několika filmech a televizních pořadech. Nejznámější je jeho role ve filmu „Ninja želvy II: Tajemství bahna“, kde měl cameo výstup a představil píseň „Ninja Rap“.

Diverzifikace kariéry: Kromě hudby se Vanilla Ice věnoval i reality show a renovacím nemovitostí. Jeho show „The Vanilla Ice Project“ na DIY Network ukazuje jeho práci a dovednosti v oblasti renovace a designu domovů.

Návrat k hudbě s rockovým a metalovým vlivem: V pozdějších letech své kariéry experimentoval Vanilla Ice s různými hudebními styly, včetně hard rocku a metalu, což je patrné na jeho albech jako „Hard to Swallow“ z roku 1998, kde spolupracoval s producentem Ross Robinsonem, známým svou prací s kapelami jako Korn a Limp Bizkit.

Vanilla Ice je také známý svým unikátním stylem a v.ýrazným vlivem na popkulturu začátku 90. let, což z něj dělá významnou postavu v historii hip-hopu.

Vstupenky

Kemp (v areálu)
15. 6. 2024

490,- Kč / osoba

#

Jednodenní vstupenka
15. 6. 2024

999,- Kč

#

VIP vstupenka
15. 6. 2024

3290,- Kč

#